Odpowiedz w sprawie "widelek"
Dodane przez Piotrek dnia 04 maj 2011 20:26
Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy odpowiedz od władz PZW w sprawie wniosku jaki składał nasz klub 19 marca tego roku. Dotyczył on zmian górnego wymiaru karpia 60 cm tzw "widełek" jakie miałby być wprowadzone na zbiorniku "SZAŁE" czytaj wiecej....
Rozszerzona zawartość newsa
Cofnijmy się kilka lat wstecz gdy zbiornik mógł konkurować z najlepszymi łowiskami karpiowymi w całej Polsce. Duża presja wędkarska, obecne metody połowu oraz nie wpuszczanie z powrotem do wody dużej części złowionych karpi - wszystkie te czynniki doprowadziły do zmniejszenia się populacji dużych karpi .Klub nasz składając ten wniosek chciał przyczynić się do odbudowy tej populacji.Łowienie na zbiorniku, gdzie jest zachowane poglowie ryb jest nieporównywalne ze zbiornikami gdzie natychmiast wyławia się wpuszczone ryby a o dużej sztuce można tylko pomarzyć. Chcielibyśmy, aby każdy wędkujący z pobliskich miejscowości mógł zmierzyć się z dużym karpiem bez potrzeby jeżdżenia na wody innych okręgów czy tez wody komercyjne.

Odpowiedz PZW była niestety NEGATYWNA a zarząd argumentując swoje jakże niejasne postanowienie odpowiedział nam, iż obecny regulamin PZW w zupełności wystarcza.Natomiast nasz wniosek jest zbyteczny. Jak to wszystko wygląda naprawdę każdy wędkujący na popularnym "Szale" wie. Należy jeszcze dodać (co bardzo istotne) iż zrezygnowano na "Szale" z okresowego zakazu połowu po zarybieniach (tzw "karencji"). Co w obecnej sytuacji przekreśla nasze plany odnośnie tego zbiornika (organizowanie zawodów karpiowych,sprzątanie brzegów itd.)Jednak nie poddajemy się i będziemy próbować na innych wodach.

Z karpiowym pozdrowieniem
PIOTREK